Co tvoří naší sluneční soustavu

Nejoblíbenější videa

Co tvoří naší sluneční soustavu

Vesmír - Galaxie - Sluneční soustava - Země

Důležitými složkami sluneční soustavy jsou také planetky na drahách mezi Marsem a Jupiterem. Překvapivě mnoho poměrně velkých těles je v oblasti za drahou Neptunu, případně i dále. Úplný okraj naší soustavy pak tvoří obrovská
vesmir-galaxie.ic.cz/sunset.htm

Astronomické informace - Slunce

Středem naší soustavy je životadárná hvězda - Slunce. Je jednou ze 150 miliard hvězd v naší Galaxii, které můžeme pozorovat na noční obloze. Více o hvězdách naleznete na těchto stránkách v sekci Hvězdy.. oblast slunečních skvrn
astro.wz.cz/astro/soustava/slunce.html

Deset tajemství naší sluneční soustavy - Apokalypsa DEAD

Co tvoří nejvzdálenější meze naší sluneční soustavy ? Obvykle se má za to, že touto hranicí je Oortův oblak. Ten se mimo jiné považuje i za místo, kde vzniká většina komet.
apokalypsa-dead.webnode.cz/news/deset-tajemstvi-nasi-slunecni-soustavy-/

Sluneční soustava || Referát » Splhej.wz.cz

Slunce - centrální těleso sluneční soustavy. Slunce je obyčejná, relativně malá hvězda ze 150 mld. hvězd naší Galaxie. Je vzdálené asi 30 000 svět. let od centra Galaxie a nachází se ve vnitřním okraji jednoho z jejích spirálních ramen.
splhej.wz.cz/referat/fyzika/23/Slunecni-soustava/

Vy_52_INOVACE_Přv-Z 4.,6.40

Kdy a jak vznikla naše sluneční soustava. Jak se nazývá nejznámější kometa. Jaký je rozdíl mezi meteorem a meteoritem. Jakým cizím slovem nazýváme planetky.
zs-srbska.cz/doc/prezentace/Richterkova_Slunecni_soustava_06_40.pdf

Planety - Sluneční soustava - Sluneční soustava

Planety sluneční soustavy - multimediální učební text Zhruba 99,866 % celkové hmotnosti sluneční soustavy tvoří samo Slunce, které svou gravitační silou udržuje soustavu pohromadě. Zbylých 0,133 % připadá na planety a jiná tělesa.
planety.astro.cz/soustava/1864-slunecni-soustava

Sluneční soustava

Tvoří centrum sluneční soustavy . Hmotnost Slunce je asi 330000krát větší než hmotnost Země a představuje ……… hmotnosti sluneční soustavy . Oortův oblak je řídká kulovitá obálka kolem naší sluneční soustavy .
dum.rvp.cz/materialy/stahnout.html?s=tdlxvlzd

NASA objevila "kompaktní" planetární soustavu – Novinky.cz

BEZ Komentáře: Nasa objevila kompaktní planetární soustavu. Planety podle něj patří mezi nejmenší tělesa tohoto typu nacházející se mimo sluneční soustavu, tedy takzvané exoplanety. Tvoří je směs hornin a plynů, možná obsahují i vodu.
novinky.cz/veda...planetarni-soustavu.html

Sluneční soustava

3 Složení soustavy. Zhruba 99,866 % celkové hmotnosti sluneční soustavy tvoří samo Slunce, které svou gravitační silou udržuje soustavu pohromadě.
wiki.verkata.com/cs/wiki/Sluneční_soustava

IPEP: Model sluneční soustavy

Tomuto poměru odpovídají velikosti modelů těles znázorňující Slunce a další tělesa naší Sluneční soustavy (zobrazeno je osm velkých planet Merkur, Venuše, Země s Měsícem, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun; největší planetka Ceres.
ipep.gymcheb.cz/press/?page_id=47